تبلیغات
COMPUTER STATION - مطالب بهمن 1385
صندوق پست الکترونیک یاهو با پیغام رسان آن پکپارچه می شود | خبر ,

ظاهرآ یکبار دیگر یاهو، تفنگ خود را بسوی گوگل نشانه گرفته است! یکسال پیش گوگل قابلیت گفتگوی آنلاین (Chat) را به خدمات پست الکترونیک جی میل افزود اما یاهو می گوید مشترکان آنها در سیستم جدیدی که بزودی راه اندازی می شود تجربه ای جذاب تر را امتحان خواهند کرد.

طی ماه های آینده به ترتیب کاربران بیشتر و بیشتری خواهند توانست از درون ایمیل های یاهو خود خدمات گفتگوی آنلاین را تجربه نمایند و با دوستانشان در یاهو مسنجر (Yahoo Messenger) به گفتگو بپردازند.

به گفته ی یاهو، از اوائل ماه نوامبر این کمپانی تکنولوژی پیغام رسال آنلاین خود را با خدمات ایمیل یکپارچه خواهد کرد تا بدین ترتیب کاربران برای گفتگوی آنلاین با دوستانشان دیگر نیازی به نصب پیغام رسان یاهو نداشته باشند. جهت مشاهده آنچه قرار است به ایمیل یاهو اضافه شود تصویر زیر را مشاهده نمایید.

برای حمایت از ما روی تبلیغات زیر کلیک کنید از همکاری شما ممنونیم

برای دریافت جدیدترین مطالب این وبلاگ در قسمت سمت راست وبلاگ (خبرنامه) ایمیل خود را به صورت کامل وارد نمایید

سایت DaneshCom از تمامی عزیزانی که در زمینه وبلاگ نویسی مهارت دارند دعوت به همکاری در این سایت میکند

admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod
نوشته شده توسط میلاد در دوشنبه 30 بهمن 1385 و ساعت 11:02 ق.ظ
ویندوز Vienna نسل بعد از ویستا میباشد | خبر ,

شرکت مایکروسافت در نظر دارد تا نگارش بعدی از سیستم عامل خود را در سال 2009 میلادی با نام Vienna منتشر سازد.

هنوز بسته های ویندوز ویستا در قفسه های محصولات جدید فروشگاه ها قرار دارند که کمپانی مایکروسافت خبر از نسخه بعدی از سیستم عامل خود می دهد. هنوز هیچ خبری مبنی بر امکانات این نسخه و دیگر جزئیات آن منتشر نشده است. شرکت مایکروسافت ویندوز ویستا را در حدود 5 سال بعد از انتشار ویندوز XP به بازار ارائه کرد و در طرح خود برنامه ریزی کرده است که نسخه بعدی از سیستم عامل خود با نام Vienna را در سال 2009 میلادی منتشر سازد.

بنابراین ویندوز Vienna تنها دو سال بعد از ویستا منتشر خواهد شد و در واقع مایکروسافت قصد دارد تا تاخیر انتشار ویستا را با منتشر کردن سریعتر Vienna جبران نماید.

مایکروسافت می گوید: "ما قصد داریم قطعه های تکمیل شده فناوری های گوناگون را مخلوط کنیم و احتمال می دهیم که فناوری جدیدی را معرفی کنیم. هنوز نمی دانیم بزرگترین تفاوت Vienna با Vista چه خواهد بود! شاید یک رابط کاربری جدیدتر! هنوز خیلی زود است تا در مورد ابزارهای آن صحبت کنیم ولی در ماه های آینده در این مورد بیشتر خواهید شنید."

برای حمایت از ما روی تبلیغات زیر کلیک کنید از همکاری شما ممنونیم

برای دریافت جدیدترین مطالب این وبلاگ در قسمت سمت راست وبلاگ (خبرنامه) ایمیل خود را به صورت کامل وارد نمایید

سایت DaneshCom از تمامی عزیزانی که در زمینه وبلاگ نویسی مهارت دارند دعوت به همکاری در این سایت میکند

admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod
نوشته شده توسط میلاد در دوشنبه 30 بهمن 1385 و ساعت 11:02 ق.ظ
استفاده از Remote Desktop | مقالات ,

ااستفاده از Remote Desktop


آیا تا به حال به این فكر افتاده اید كه چگونه می توانید از منزل و از راه دور سیستم محل شركت و یا اداره خود را به نحویRemote  كنید كه حتی صفحه دسك تاپ آن را به همان شكل و شمایل بر روی سیستم خود داشته باشید .به عبارت دیگر آیا می توان به نحوی از تمامی امكانات آن سیستم بهره برده و به راحتی برنامه های آن را از راه دور اجرا كنید و بر روی سیستم خود ملاحظه كنید.
شركت مایكروسافت با قراردادن برنامهRemote Desktop  در نسخه Xp Profesional خود این امكان را برای كاربران فراهم ساخته  تا از راه دور به كامپیوتری  در محل دیگر دسترسی یابند .از طریق این ویژگی می توانید از منزل به كامپیوتر محل كارتان مرتبط شوید و به تمام برنامه ها ، فایلها و منابع موجود در شبكه محل كارتان ، دسترسی یابید . حتی می توانید محیط دسك تاپ سیستم محل كارتان را عینا در كامپیوتر راه دور اجرا نمائید .

در واقع شیوه كار این برنامه به نحوی است كه به محض برقراری ارتباط ، سیستم  راه دور بطور اتوماتیكLock می شود  و مادامیكه به آن مرتبط هستید هیچ شخص دیگری نمی تواند به برنامه ها ، فایلها و سایر منابع آن دسترسی داشته باشد  و هنگامیكه  به محل كارتان بازگردید می توانید آن را با فشار دادن كلید هایCTRL+ALT+DEL از حالتLock خارج نمائید .

از دیگر ویژگی های این برنامه امكانlogin در یك زمان بر روی چند سیستم می باشد  - حتی در حالتی كه دیگران نیز به آن سیستمLog in كرده باشند- و كاربر می تواند برنامه های آنها را بطور همزمان اجرا كند.

برای دسترسی به امكانات و اجرای این برنامه باید موارد زیر را در نظر داشته باشید :

-یك كامپیوتر كه در آن ویندوزXp Profesional نصب شده و دسترسی به محیط اینترنت و یا شبكه را دارد .

-یك كامپیوتر دیگر در منزل و یا در همان محل شركت (كه از طریق شبكه داخلی با هم مرتبط هستند)  با امكان دسترسی به  اینترنت ، مودم

-نام كاربری ، كلمه رمز عبور و مجوزهای مناسب

برپایی سیستم Remote Desktop:

1-به Control Panelوارد شده و سپس گزینهSystem را انتخاب كنید .

2-در برچسبRemote ، گزینهAllow users to connect remotely to this computer را كه در پائین پنجره قرار دارد انتخاب نمائید .

3-در محیطRemote Desktop ، گزینهSelect Remote Users ... را كلیك كنید .

4-در كادر محاوره ایRemote Desktop Users گزینهAdd… را انتخاب نمائید.

5-در كادر محاوره ایSelectUsers  گزینهLocations … را برای تعیین موقعیت جستجو كلیك نمائید .

6-برای تعیین نوع آبجكتها ی مورد نظرتان نیز گزینهObject Types… را كلیك نمائید .

7-      هنكامی كه نام مورد نظرتان را یافتید ان را انتخاب كرده و سپسOk را كلیك نمائید .در این مرحله نام مورد نظر شما در لیست كاربرانRemote Desktop قرار می گیرد.

در این مرحله سیستم مزبور آماده برقراری ارتباط از راه دور می باشد. بدین منظور:

1-     از منویStart گزینهPrograms  و سپس گزینهAccessorise را انتخاب كرده و از قسمتCommunications نیز گزینهRemote Desktop Connection را انتخاب كنید.

2-در این مرحله پنجرهRemote Desktop Connection  نمایان می شود .

3- گزینه Options را انتخاب كنید تا امكان تعیین گزینه های بیشتری برای تان فراهم شود.

4-از قسمتComputer و از منوی پائین افتادنی آن نام كامپیوتر مورنظر تان را انتخاب كنید .و یا گزینهbrowse more for… را برای دسترسی به نام كامپیوتر های دیگر انتخاب كنید .

5-در كادر هایuser name وpassword وdomain به ترتیب شناسه یا نام كاربری ، رمز عبور و نامdomain مربوط به شبكه را وارد كنید.

6-سپس برای برقراری ارتباط گزینهConnect را انتخاب كنید .


برای حمایت از ما روی تبلیغات زیر کلیک کنید از همکاری شما ممنونیم

برای دریافت جدیدترین مطالب این وبلاگ در قسمت سمت راست وبلاگ (خبرنامه) ایمیل خود را به صورت کامل وارد نمایید

سایت DaneshCom از تمامی عزیزانی که در زمینه وبلاگ نویسی مهارت دارند دعوت به همکاری در این سایت میکند

admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod
نوشته شده توسط میلاد در دوشنبه 30 بهمن 1385 و ساعت 04:02 ق.ظ
روش نصب ویندوز xp بصورت خودكار و سریع | مقالات ,

روش نصب ویندوز xp بصورت خودكار و سریع


روش نصب ویندوز xp بصورت خودكار به طوری كه در حین نصب سوالی از كاربر نپرسد حتی شماره سریال ویندوز !

همانطوری كه میدانید هنگامی كه قصد نصب ویندوز را داشته باشید (Clean Install) در حین نصب لازم است سوالاتی پیرامون نام كامپیوتر ، نوع رزولوشن ، كلمه عبور Admin ، شماره سریال ویندوز و ... را پاسخ دهید. این مساله باعث میشود كه شما دقایقی طولانی را كنار سیستم باشید تا نصب ویندوز به مراحل نهایی نزدیك شود. این مساله اگر لازم باشد روزانه تعدا زیادی ویندوز نصب نمایید بیشتر نمایان میشود. با استفاده از ابزاری كه در سی دی ویندوز xp در فولدر support قرار داده شده ، آن هم در یك فایل Cab !!! براحتی نسبت به نصب خودكار ویندوز اقدام نمایید.

حال روش كار:

1-

در سی دی ویندوز xp به مسیر زیر مراجعه نمایید :

Support/tools/

2-

فایل deploy.cab را بر روی یكی از درایوهای هارد كپی نمایید. سپس آنرا باز كرده (از طریق برنامه zip magic یا winzip یا در خود ویندوز xp اگر بر روی فایل كلیك كنید باز میشود ) و فایل setupmgr.exe را از درون این فایل cab كپی كرده و درون یك درایو از هارد كپی كنید.

3-

بر روی setupmgr.exe كلیك كنید. پنجره ای باز میشود. آنرا next كنید. سپس گزینه زیر را انتخاب كرده و next كنید :

Create a new answer file

4-

مطمئن شوید كه گزینه windows unattended installation علامت زده شده باشد سپس next كنید.

5-

در این صفحه نوع ویندوز خود را انتخاب نمایید در اینجا ویندوز xp پروفشیونال را انتخاب میكنیم. سپس next میكنیم.

6-

گزینه Fully automated را علامت بزنید و next كنید.

7-

در اینجا صفحه Distribution Folder نمایش داده میشود. در این صفحه به شما اجازه داده میشود كه تعیین نمایید كه آیا ویزارد یك پوشه توزیعی را بر روی كامپیوترتان بسازد یا پوشه توزیعی را بر روی درایو شبكه ای كه شامل سورس فایلهای ویندوز میباشد ایجاد نماید.

نكته ! ساخت یك پوشه توزیعی نه تنها به شما اجازه نصب ویندوز بدون استفاده از cd را میدهد بلكه اجازه افزودن فایلهای اضافی (همانند درایورهای قطعات) برای انجام یك نصب سفارشی را میدهد. اگر قصد انجام نصب خودكار را به دفعات زیاد دارید و درایور یا پوشه مناسب را در اختیار دارید میتوانید از این گزینه استفاده كنید.

ما در این آموزش گزینه زیر را انتخاب كرده سپس next میكنیم :

No, this answer file will be used to install from a CD

8-

در این صفحه گزینه مربوط به I Accept … را علامت زده و next میكنیم.

9-

حال شما صفحه ای را مشاهده میكنید كه با كمی دقت متوجه میشوید گزینه هایی درون این صفحه وجود دارند كه شما در حین نصب ویندوز با آن برخورد میكنید. شروع به تكمیل گزینه ها به دلخواه خود كنید.

10-

بعد از اتمام كار گزینه finish را بفشارید. در این قسمت مسیری برای ذخیره تنظیماتی كه انجام داده اید در قالب یك فایل پرسیده میشود. شما میبایستی نام فایل را كه به صورت UNATTEND.TXT انتخاب شده به WINNT.SIF تغییر دهید و یك نسخه بر روی یك فلاپی ذخیره نمایید.

11-

از منوی FILE گزینه EXIT را انتخاب نمایید.

12-

اكنون شما فایل اصلی را ساخته اید. فایل برای انجام عملیات نصب آماده میباشد اما ممكن است قبل از شروع عملیات مایل باشید كه نگاهی به محتویات فایل بیندازید. (ممكن است بخواهید پارامترهای اضافه تری را نیز به فایل بیفزایید. در صورت امكان با بخش HELP برنامه SETUP MANAGER مشورتهای لازم را انجام دهید.) برای این كار فایل ساخته شده را در برنامه NOTEPAD باز نمایید. شما میتوانید خطوط دیگری را نیز برحسب نیاز برای فعالیتهای دیگر مثل تعیین پارتیشن نصب دیسك سخت یا تبدیل سیستم فایل به NTFS معین نمایید. جزئیات مربوط به چگونگی انجام این كارها را میتوانید در داخل فایلهای كمكی موجود در داخل Deploy.CAB مشاهده نمایید. اگر در داخل فایل هرگونه تغییری را اعمال كردید ، فایل را ذخیره كرده و آنرا ببندید

13-

فایل را بر روی فلاپی دیسك كپی نماید. سپس كامپیوتر را از طریق سی دی راه اندازی كرده و فلاپی را در داخل درایو فلاپی قرار دهید. ویندوز به صورت خودكار تنظیمات معین شده را مورد استفاده قرار میدهد.

برای حمایت از ما روی تبلیغات زیر کلیک کنید از همکاری شما ممنونیم

برای دریافت جدیدترین مطالب این وبلاگ در قسمت سمت راست وبلاگ (خبرنامه) ایمیل خود را به صورت کامل وارد نمایید

سایت DaneshCom از تمامی عزیزانی که در زمینه وبلاگ نویسی مهارت دارند دعوت به همکاری در این سایت میکند

admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod
نوشته شده توسط میلاد در دوشنبه 30 بهمن 1385 و ساعت 04:02 ق.ظ
رفع عیب در كارت‌های حافظه | مقالات ,

رفع عیب در كارت‌های حافظه


اشاره :

كارت‌های‌حافظه بخش بسیار حساسی از تجهیزات ‌قابل‌حمل (مثل دوربین‌ها و گوشی‌های تلفن‌همراه) به شمار می‌روند. این كارت‌ها به دلیل تكنولوژی بسیار دقیقی كه در ساخت آن‌ها به كار رفته است و همچنین به دلیل پوشش بسیار شكننده‌ای كه دارند، به‌شدت در‌مقابل محرك‌های خارجی مثل گرما، رطوبت و میدان‌های قوی مغناطیسی حساس بوده و از این لحاظ شبیه نوارهای مغناطیسی ضبط‌صوت هستند كه تا چند‌سال‌پیش محبوبیت زیادی در بین علاقمندان موسیقی داشتند.

كارت‌های حافظه عموماً در دستگاه‌ها و ابزارهای متفاوتی مورد‌ استفاده قرار‌می‌گیرند كه در برخی از آن‌ها مثل تلفن‌های همراه و دوربین‌های دیجیتال در یك پوشش قرار‌می‌گیرند و در برخی دیگر مثل كارت‌خوان‌های كوچك یا بعضی از كامپیوترهای كیفی، تا نیمه درون اسلات مخصوص قرار‌می‌گیرند و به این صورت در معرض ضربه‌های فیزیكی هستند. از این‌رو یكی از مهم‌ترین زمینه‌هایی كه این كارت‌ها را تهدید می‌نماید، همین آسیب‌های فیزیكی است. با این حال، غیر از این نوع تهدید، حوادث دیگری نیز در كمین آن‌هاست كه در ادامه به پاره‌ای از آن‌ها اشاره می‌شود.

1- بیرون‌آوردن كارت حافظه در حالی كه یك برنامه در حال خواندن یا نوشتن روی كارت است. این حالت خصوصاً در هنگام استفاده از كارت‌خوان پیش می‌آید.

2- خالی‌شدن باتری هنگامی كه دستگاه در حال استفاده (خواندن یا نوشتن) از كارت است. ممكن است به دلیل افت ولتاژ ناگهانی دستگاه، به كارت حافظه آسیب وارد شود.

3- یك درایو ارتباطی قدیمی نیز می‌تواند از طریق خواندن یا نوشتن نادرست، موجب قفل شدن كارت حافظه شود.

4- آسیب‌های فیزیكی مثل زمین خوردن، خم شدن، خیس شدن و ...

البته ممكن است آسیب‌های دیگری نیز وجود داشته باشد كه تا امروز كسی آن‌ها را تجربه نكرده است! با این حال باید دانست كه در اكثر مواقع (و نه همیشه) مشكلات پیش‌آمده ناشی از یك ایراد نرم‌افزاری قابل رفع است. حالت سخت‌افزاری اصولاً تحت‌تأثیر آسیب‌های فیزیكی اتفاق می‌افتد، كه در اثر یك سری جابه‌جایی در بیت‌ها و بایت‌های موجود روی سطح كارت حافظه پیش می‌آید و معمولاً قابل بازیابی نیست. اما در حالت نرم‌افزاری می‌توان با انجام كارهای خاصی مشكلات را برطرف كرد.

ایرادات نرم‌افزاری در اكثر موارد موجب معیوب شدن یا بی‌ارزش شدن سیستم‌فایل حافظه می‌شوند و با فرمت مجدد كارت حافظه قابل رفع هستند.

دقت نمایید در صورت فرمت کردن تمامی اطلاعات ذخیره شده در کارت پاک خواهند شد.

احتمالاً گوشی تلفن همراه شما این امكان را می‌دهد كه كارت معیوب را مجدداً فرمت كنید. (هر چند برخی گوشی‌ها مثل NOKIA 6600 ،N-GAGE یا SIEMENS SX1 معمولاًبا كارت‌های معیوب راه‌اندازی نمی‌شوند) در این حالت برای فرمت كارت چند راه پیش‌رو دارید:

• از یك وسیله دیگر كه امكان فرمت گوشی را فراهم می‌سازد، برای فرمت كردن كارت استفاده كنید.

• از یك كارت‌خوان به همراه یك سیستم‌عامل، نظیر ویندوز، استفاده كنید.

• وسیله مورد استفاده را با یك كابل USB به كامپیوتر متصل نمایید و از داخل ویندوز آن را فرمت كنید.

در بین حالت‌های گفته شده استفاده از یك كارت‌خوان، ساده‌ترین راه ممكن است. كارت حافظه را درون كارت‌خوان قرار دهید و آن را به كامپیوتر متصل كنید و اجازه دهید تا ویندوز، این وسیله جدید را شناسایی كند.

البته بهتر است ابتدا اجازه دهید كارت‌خوان خالی، از سوی ویندوز شناسایی شود و سپس كارت را درون آن قرار دهید. توجه كنید كه به دلیل تقارن فیزیكی این كارت‌ها، در تشخیص جهت قرارگیری آن‌ها در كارت‌خوان اشتباه نكنید.

نرم‌افزار جستجوگر ویندوز ‌(WINDOWS EXPLORER) را باز كنید. یعنی روی آیكون MY COMPUTER روی دسكتاپ كلیك كنید تا باز شود. در این حالت، حتماً حداقل یك آیكون با نام REMOVABLE DRIVE در فهرست درایوهای موجود روی حافظه كامپیوتر دیده می‌شود. البته اگر كارت‌خوان شما دارای پنج یا شش اسلات ورود كارت‌های مختلف باشد، به همان تعداد هم درایوهای REMOVABLE DRIVE خواهید دید كه تنها اسلاتی كه كارت داخل آن قرار دارد فعال است و بقیه خالی هستند.

معمولاً درایو فعال با یك رنگ متفاوت از بقیه مشخص می‌شود. اما اگر هیچ تفاوتی بین آن‌ها نمی‌بینید، باید روی تك‌تك آن‌ها كلیك كنید تا درایو فعال بازشود. فراموش نكنید كه این درایوها همیشه با نام كلی REMOVABLE DRIVE شناخته می‌شوند و نباید آن‌ها را با درایوهای حافظه كامپیوتر مثل درایو ‍C: یا اشتباه بگیرید.

هنگامی كه درایو حاوی كارت معیوب را كلیك می‌كنید، یك پیغام خطا نمایش داده می‌شود كه اعلام می‌كند درایو مذكور قابل خواندن نیست. روی درایو موردنظر كلیك راست كنید و گزینه FORMAT را كلیك نمایید. اصولاً تمامی دوربین‌ها و تلفن‌های همراه، امكان خواندن فرمت FAT را دارند.

ولی بسیاری از آن‌ها با فرمت FAT32 و NTFS و فرمت‌های دیگر سازگار نیستند. توجه داشته باشید كه گزینه QUICK FORMAT را فعال نكرده باشید. در این حالت احتمالاً كارت حافظه شما فرمت شده و قابل استفاده است.

احتمال دارد این روش در موارد خاص جواب ندهد. در این حالت از روش دوم استفاده كنید كه شرح آن به این صورت است:

از منوی START ویندوز، گزینه RUN را انتخاب كنید تا كادر RUN باز شود. در خط فرمان RUN عبارت CMD را وارد نمایید و دكمه OK را كلیك كنید. یك پنجره فرمان شبیه پنجره MS-DOS باز می‌شود. حال باید این عبارت را تایپ كنید.

FORMAT I:/FS:FAT

البته حرف "I" در این فرمان نشان‌دهنده نام درایوی است كه می‌خواهید آن را فرمت كنید.

كاملاً دقت داشته باشید كه با این فرمان درایوهای اصلی كامپیوتر را فرمت نكنید. این فرمان بسیار قدرتمند است و در بسیاری از موارد بهتر از فرمان فرمت خود ویندوز عمل می‌كند.

اگر باز هم كارت حافظه مذكور قابل استفاده نیست، بهتر است یكی دیگر از روش‌های فرمت (وسیله دیگر) را امتحان كنید. در صورت عدم موفقیت در تمامی روش‌ها، احتمالاً مشكل كارت ‌معیوب، سخت‌افزاری است كه عموماً تحت شرایط گارانتی هم قرار نمی‌گیرد. اما اگر هر یك از این روش‌ها مورد استفاده واقع شود، حداقل از پرداخت هزینه بازسازی كارت به فروشندگان و تعمیركنندگان تلفن‌های همراه معاف خواهید بود. ضمن این‌كه اگر از روش‌های ذكر شده استفاده كنید، می‌توانید سال‌ها بدون مشكل از كارت حافظه خود استفاده كنید.


برای حمایت از ما روی تبلیغات زیر کلیک کنید از همکاری شما ممنونیم

برای دریافت جدیدترین مطالب این وبلاگ در قسمت سمت راست وبلاگ (خبرنامه) ایمیل خود را به صورت کامل وارد نمایید

سایت DaneshCom از تمامی عزیزانی که در زمینه وبلاگ نویسی مهارت دارند دعوت به همکاری در این سایت میکند

admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod admethod
نوشته شده توسط میلاد در دوشنبه 30 بهمن 1385 و ساعت 04:02 ق.ظ

نوشته های پیشین
+ وبلاگ جدید WWW.DANESHCOM.MIHANBLOG.COM+ نحوه تبدیل ویندوز کامپیوتر به یک ویندوز سخنگو+ ترفندهای ویندوز XP + آشنایی با اكسس+ ارتباط دو کامپیوتر از طریق کابل سریال یا موازی+ رتباط دو کامپیوتر از طریق کابل سریال یا موازی+ به دست آوردن ژسورد یاهو میل+ فریناز و سوگند - رومی+ یاس - به امید ایران+ Black Stone - شقایق+ صلح تویی - یاس+ امیر شاخ و یاسر شک - 2 آهنگ جدید+ صلح تویی - یاس+ Scorpion Team - 3 آهنگ جدید+ فشی و مسعود و شیدا - چترتو ببند

صفحات: 1 2 3 4